Juvat Westendorp werd op 31 januari 1989 geboren in Amsterdam en is nu 37 jaar oud. De Nederlandse danser, acteur en presentator zorgde dinsdagavond 6 oktober voor een unicum op de Nederlandse televisie. Op vrijwel hetzelfde moment won hij twee programma’s, De Meestergids op NPO 2 en A Beautiful Mess op NPO 3. Tijd om eens op een rij te zetten wie hij is en hoe hij dat voor elkaar kreeg.
Twee finales, twee keer winst
De Meestergids is een zesdelig programma van de NTR, gepresenteerd door Özcan Akyol. Zes bekende Nederlanders moesten daarin als museumgids groepen bezoekers rondleiden, zonder vooraf te weten welke zaal, welk kunstwerk of welke groep ze kregen. Volgens de perspagina van de NPO beoordeelde vast jurylid Maarten van Rossem de kandidaten, samen met iemand van het museum zelf. Juvat nam het op tegen Roelof Hemmen, Catherine Keyl, Nazmiye Oral, Pascal Tan en Yootha Wong-Loi-Sing. In de finale in het Van Gogh Museum versloeg hij Yootha Wong-Loi-Sing, meldt het Zaanse nieuwsblad De Orkaan.
Tegelijk liep op NPO 3 de finale van A Beautiful Mess, het modeprogramma van BNNVARA waarin Carice van Houten acht bekende Nederlanders uitdaagt om de beste stylist te worden met alleen vintage en tweedehands kleding. De twee finalisten moesten een outfit maken in de stijl van het Met Gala, en een jury met ontwerper Claes Iversen, Monique Waijenberg en Sara Dubbeldam koos de winnaar. Ook daar ging Juvat er met de titel vandoor. Zelf vond hij het vooral gek, zo liet hij weten aan het AD.
Ik vind het eerlijk gezegd een prachtige combinatie. Het ene programma vraagt om kennis en verteltalent voor een groep vreemden, het andere om stijlgevoel en durf. Dat iemand allebei op dezelfde avond wint, zegt veel over hoe breed hij inzetbaar is.
Van danser tot soapacteur
Juvat begon als danser en had al zijn eigen dansschool toen het grote publiek hem leerde kennen. Dat gebeurde in 2011, toen hij meedeed aan So You Think You Can Dance. Kort daarna begon zijn acteercarrière met een gastrol in de BNN-serie Who’s in Who’s Out (2012).
Zijn grote doorbraak als acteur kwam in de soaps. Hij speelde Bas Schippers in Malaika en daarna Ardil Baydar in Goede tijden, slechte tijden. Later volgde een vaste rol als Hugo Symor in De Spa. Ook in de bioscoop is hij geregeld te zien, met films als Onze Jongens, Casanova’s en de reeks rond Juf Braaksel. Onlangs schreven we nog dat hij meespeelt in de film rond de familie Meiland, Chateau Moordland.
De belangrijkste rollen en programma’s op een rij
Alles wat hieronder staat komt uit zijn overzicht op Wikipedia.
- 2011, So You Think You Can Dance (deelnemer)
- 2013, Malaika, als Bas Schippers
- 2015 tot 2016, Goede tijden, slechte tijden, als Ardil Baydar
- 2016 en 2020, Onze Jongens en Onze Jongens in Miami, als Thijs
- 2017 tot 2018, De Spa, als Hugo Symor
- 2018, de eerste Nachtwacht-film, als de magiër Gideon
- 2018, Boxing Stars, winnaar van de finale
- 2019, The Big Escape, winnaar
- 2019 tot 2020, Dancing on Ice, tweede plaats
- 2021 tot 2025, presentator van De Faker
- 2025, jurylid in Dancing with the Stars in Vlaanderen
- 2026, winnaar van De Meestergids en A Beautiful Mess
Een vaste gast in spelprogramma’s
Wat opvalt aan zijn lijst, is hoe vaak hij meedoet aan spel- en realityprogramma’s, en hoe vaak hij daar ver komt. Hij won al eerder Boxing Stars en The Big Escape, en werd tweede bij Dancing on Ice. Daarnaast deed hij mee aan onder meer Fort Boyard, Make Up Your Mind, Code van Coppens, Moordfeest en Shaolin Heroes. In 2026 stond hij ook in De kwis met ballen VIPS.
Ook achter de schermen van zulke programma’s is hij actief. Hij was choreografiedocent in Flirty Dancing en Dream School, en jurylid in Superkids. Met De Faker kreeg hij een eigen presentatieklus, en in 2026 presenteert hij ook Ik Ben De Faker.
Wat Juvat nu doet
Dit jaar is een van zijn drukste jaren tot nu toe. Naast de twee programma’s die hij dinsdag won, staat 2026 in het teken van De kwis met ballen VIPS, Ik Ben De Faker en de film EB, waarin hij Kevin speelt. Ondertussen runt hij nog altijd zijn dansschool, waar het voor hem ooit allemaal begon.
Ik volg hem al sinds zijn tijd in Goede tijden, slechte tijden, en wat me telkens opvalt is dat hij overal met hetzelfde plezier in springt. Of het nu een soap is, een ijsbaan, een boksring of een museumzaal. Twee titels op één avond is een mooie beloning voor die houding, en ik ben benieuwd waar we hem hierna gaan zien.