Romee Strijd loopt dit jaar niet mee in de Victoria’s Secret Fashion Show, en ze gaat het ook niet meer proberen. Dat vertelde het Nederlandse model maandag 12 oktober in een emotionele video op TikTok. De afwijzing zelf kan ze nog wel accepteren, zegt ze. De manier waarop het ging, zit haar veel meer dwars. Een overzicht van wat er gebeurde en wat ze erover zegt.
Een nee na weken wachten
Strijd (31) wilde dit jaar terugkeren op de catwalk van het lingeriemerk. Ze trainde de hele zomer extra hard, at gezond en reisde begin september naar New York voor de casting. Daarna bleef het volgens Shownieuws lang stil. Ze vroeg haar management bijna dagelijks om een update, terwijl ze gewoon doortrainde zonder te weten of ze er wel bij zou zijn.
Toen kwam het telefoontje. Ze zag er goed uit, kreeg ze te horen, maar ze zou dit jaar niet in de show passen. Wat het voor haar echt pijnlijk maakte, is dat ze daarna hoorde dat ze al veel eerder was afgevallen. Terwijl haar steeds was verteld dat er nog geen beslissing was. Tegen haar volgers zei ze dat afwijzing nu eenmaal bij het modellenvak hoort, maar dat ze wel had willen weten waarom.
Kritiek op haar bureau
Haar pijlen richt ze vooral op haar eigen modellenbureau, niet op Victoria’s Secret. Volgens het AD zegt ze dat ze zich niet gesteund voelt en het idee heeft dat ze niet het echte verhaal te horen krijgt. “Wees gewoon eerlijk”, zei ze, dan kan ze het loslaten. Al dat wachten had haar veel energie gekost, en dat voelde volgens haar nog slechter dan het missen van de show zelf.
Ik vind het eigenlijk best dapper dat ze dit zo openlijk deelt. Veel modellen laten een afwijzing stilletjes voorbijgaan. Strijd laat juist zien hoe dat wachten van binnen voelt, en ik denk dat veel mensen dat herkennen, ook als ze nooit op een catwalk hebben gestaan.
Haar jaren als Angel
Strijd liep in 2015 voor het eerst mee in de show en was er sindsdien zes keer te zien. Ze hoorde jarenlang bij de vaste gezichten van het merk, de zogenoemde Angels. Vorig jaar was ze ook al uitgenodigd voor de casting, maar toen liet ze die zelf schieten omdat ze thuis een belangrijke week niet wilde missen.
Voor nu is het voor haar een gesloten hoofdstuk. Ze denkt niet dat ze nog naar een casting van Victoria’s Secret gaat, omdat ze het hele proces en de manier waarop ze behandeld werd niet fijn vond. Ze wil de mooie herinneringen liever bewaren, en ze wenst de modellen die wel meelopen een goede show.
Wanneer is de show?
De Victoria’s Secret Fashion Show vindt zondag 18 oktober plaats in Los Angeles. In Nederland valt dat in de nacht van zondag op maandag, rond 01.30 uur. Volgens het AD lopen onder anderen Adriana Lima, Candice Swanepoel, Elsa Hosk, Gigi Hadid en Joan Smalls mee, en zijn er optredens van Megan Thee Stallion, Tate McRae en Katseye. RTL Boulevard heeft de video van Strijd zelf ook online gezet.