Josje Huisman is 40 jaar. Ze werd geboren op 16 februari 1986 in Heusden en is Nederlandse. Ze staat nu weer volop in beeld omdat ze tijdelijk terugkeert bij K3, de groep waarmee ze van 2009 tot 2015 heel Nederland en Vlaanderen liet meezingen. Deze week deelde ze de eerste foto’s van de repetities, en die beelden maakten bij mij meteen iets los.
Terug bij K3, maar even
Op Instagram schreef Josje maandag “Eerste repetities met 3!”, meldt Shownieuws. Op de foto staat ze in een oefenruimte met Marthe De Pillecyn en Julia Boschman, de huidige K3. Op een andere foto poseert het drietal met Axana Ceulemans, de vaste choreograaf van de groep.
Ze repeteren voor de SingAlong in Symphony-shows van Studio 100 in december, in de AFAS Dome in Antwerpen en in Rotterdam Ahoy. Josje valt in voor Hanne Verbruggen, die een tijd afwezig is. Volgens RTL Boulevard keert ook oud-lid Klaasje Meijer terug, maar zij staat in de nieuwe K3-show Superhelden. Klaasje verving afgelopen zomer ook al Marthe. Twee oud-leden die tegelijk invallen, dat zegt veel over hoe hecht die K3-familie is.
Van danseres naar K3-ster
Josje groeide op in Steenwijkerwold en volgde balletlessen in Steenwijk. In 2008 studeerde ze af aan de Dansacademie Lucia Marthas in Groningen. Daarna danste ze onder meer achter de Toppers in de Amsterdam ArenA.
Het grote moment kwam in het najaar van 2009. Kristel Verbeke en Karen Damen zochten in het tv-programma K2 zoekt K3 een opvolgster voor Kathleen Aerts, en op 3 oktober 2009 won Josje de finale. In de jaren erna volgden shows, de tv-serie Hallo K3!, de bioscoopfilms K3 Bengeltjes (2012) en K3 Dierenhotel (2014) en eindeloze concerten. In 2011 stond ze met K3 als gast bij de Toppers in de ArenA, dit keer niet als danseres maar als ster.
In maart 2015 maakte K3 bekend dat het trio Verbeke, Damen en Huisman zou stoppen. De laatste optredens waren in mei 2016, daarna nam een nieuwe bezetting het over.
Musicals, tv en een eigen hoedenmerk
Na K3 bleek Josje een echte duizendpoot. Ze speelde Belle in Beauty and the Beast (2016) en stond eerder al in Studio 100-musicals, met K3 in Alice in Wonderland (2011) en als Elza Eenoog in Wickie de Musical (2015 tot 2016). Op televisie was ze coach in The Voice Kids in Vlaanderen (2017), zong ze covers in Liefde voor muziek en deed ze in 2019 mee aan The Masked Singer als de Eenhoorn. In de bioscoop speelde ze Ikka in de drie films van De Familie Claus.
Ook als zangeres probeerde ze het solo, met de singles Gasolina (2017) en Laat ze maar (2019). Die haalden geen hitlijst. Haar grootste hitsucces buiten K3 was Koningin van alle mensen uit 2013, dat ze met andere artiesten zong als onderdeel van RTL Boulevard United.
Minder bekend is haar werk als hoedenontwerpster. Tijdens haar K3-jaren volgde ze een opleiding tot modist, en begin 2022 startte ze haar eigen merk Cornelia, naar haar tweede naam. Ze ontwierp de hoed die prinses Delphine droeg op de Belgische nationale feestdag in 2022 en opnieuw in 2023. In 2016 verscheen haar boek Dresscode Josje.
Wat Josje nu doet
Dit jaar was ze op tv te zien in Het Diner en The Bicycle Race. En in december staat ze dus weer met K3 op het podium, ruim tien jaar na haar afscheid. Voor wie in 2009 met K2 zoekt K3 meeleefde, voelt dat als een klein feestje.
Ik vind het eigenlijk het mooiste aan dit verhaal dat het zo praktisch is. Geen grote reünietournee met tamtam, maar een oud-lid dat inspringt omdat de groep haar nodig heeft. Dat Josje na een hoedenmerk, musicals en tv-werk zonder aarzelen weer in de oefenruimte staat, zegt genoeg. Voor de kinderen in de zaal is het gewoon K3. Voor hun ouders is het een stukje van hun eigen jeugd.




