Gisteren was het hier nog best prettig weer, er stond een windje maar verder was het gelukkig in de middag droog. Prima weer om met de kids naar buiten te gaan. We besloten zelf appels te gaan plukken in De Buytenhof in Rhoon. Lekker struinen staat bij mij altijd wel hoog op het lijstje. Niks fijners dan dat. Op deze zorgboerderij is vrijwel de hele zomer wel wat te plukken en het hele jaar door verse groenten te halen. Niet dat we vaak gaan, maar het is wel leuk om achter de hand te hebben als je echt niet weet wat te doen.
Gewapend met een rieten mandje liepen we door de appelboomgaard. Vorig jaar waren we echt superselectief en liepen we de hele boomgaard door op zoek naar de allermooiste appels. Dit keer waren we met vrienden en waren er aan het begin al zoveel soort van geel met rode appels te vinden, dat de kids al heel snel hun mandjes vol hadden. Twee kilo appels rijker gingen we nog even koffie en thee drinken, uiteraard met een stukje taart met fruit uit eigen tuin! De kinderen vermaakten zich uitstekend in de speelweide. Uiteindelijk gingen we pas rond 5 uur weg. Natuurlijk niet zonder het een en ander uit de boerderijwinkel! Leuk zo’n middagje buiten!
Wil je nou zelf ook eens zelf je groente, fruit of bloemen plukken? Kijk dan eens op deze website. Hier staan per provincie heel veel zelfpluk-bedrijven vermeld.
De Buytenhof vind je op Rijsdijk 98 in Rhoon of volg ze online voor het laatste nieuws!
Comments